کمپین های تبلیغاتی آمازون

تصور کنید که کتاب شما در بین صدها هزار کتابی که روزانه در پلتفرم آمازون بارگزاری میشود، قرارمیگیرد.

از طرفی هم از محتوای خوب و طراحی جلد حرفه ای برخوردار بوده باشد. کلیدواژه ها توسط نرم افزارها و افراد حرفه ای، به خوبی و با دقت و بر اساس اصول آن انتخاب شده باشند و ژانر کتاب شما در طبقۀ دقیقی تشخیص داده شده باشد.

خلاصه بگوئیم، تمامی استانداردهای لازم که شرح آنها در این مقاله نمی گنجد را رعایت کرده باشید و یک کتاب بی نقص و خواندنی را در شرکت آمازون عرضه کرده باشید.

آیا به نظر شما توقع اینکه کتابتان در سریع ترین زمان ممکن که نه، اما در آینده ای نه چندان دور، توسط اعضای کتابخوان آمازون در سراسر دنیا!!!! دیده شود، توقع معقول و بجائی است؟

آیا می توان به سادگی و سرعت اثر خود را به تعداد زیادی از مشتریان در این سایت پربازدید نمایش دهید و از رتبۀ قابل قبولی در آمازون برخوردار شوید؟ آنهم با وجود نویسندگان زیادی که از کشورهای مختلف، مدت هاست که از شهرت قابل قبولی برخوردار هستند و اثر آنها نیازی به هیچگونه تبلیغ ندارد؟

 

به احتمال زیاد شما هم با من موافق هستید که اینها انتظارات و توقعاتی هستند که باعث دلسردی و از دست دادن انگیزه برای حضور در این فروشگاه بین المللی میشود. تنوع بسیار زیاد در ژانرهای مختلف کتابها، سابقۀ حضور نویسندگانی که از مدت ها قبل در این پلتفرم بزرگ حضور دارند، آنهائی که نام و برند آنها از شهرت خاصی برخوردار شده و از همه مهم تر کسانی که از قبل با استفاده از کمپین های تبلیغاتی آمازون توانسته اند از رتبۀ خوبی در این سایت بهره مند شوند، همه و همه دلائل محکم و قابل قبولی هستند که یک نویسنده را قانع می کند که از همان بدو ورود به صفحۀ شخصی خود، از اینگونه امکانات پیشرفته و مدرن آمازون برای فروش بیشتر کتاب خود بهره مند شود.

کمپین هائی که با استفاده از الگوریتم های پیچیده و قوی خود، می توانند اثر قابل توجهی بر روی دیده شدن و فروش کتاب شما داشته باشند.

حال سوال اینجاست که استفاده از این قابلیت منحصر بفرد، فقط برای منفعت یکطرفه آمازون و دریافت هزینه های تبلیغات از نویسندگان ایجاد شده و یا اینکه آمازون هم از تأثیرگزاری بر روی فروش کتاب شما به سود خاصی میرسد؟ و از سوئی دیگر، آمازون بر چه اساسی از شما هزینه های تبلیغات را دریافت می کند؟ صرفاً با دیده شدن کتاب شما از بودجه ای که به آن تخصیص داده اید کسر میشود و یا اینکه به ازای هر کلیک بر روی کتاب شما هزینه ها محاسبه میشوند؟

آمازون ثروتمندترین شرکت خرده فروش در تمام دنیاست. ثروتی که با استفاده از فروش کالا، کتابها و خدمات خود بدست آمده است. در اصل شروع به کار این شرکت بزرگ، از یک مکان بسیار محقر و کوچک شروع شد و در نهایت "جف بزوس" بنیانگذار این شرکت خارق العاده و شگفتی آفرین، توانست با فروش کتابهای دست دوم نام و آوازۀ این برند محبوب را بر سر زبانها بیاورد و همچنین خلاقیت و هوش سرشار او باعث شد تا شرکت آمازون امروزه به بزرگترین و مشهورترین و پرطرفدارترین شرکت بین المللی تبدیل شود. اما این ثروت هنگفت از چه راهی بدست آمده؟ پاسخ این سوال رمز موفقیت این غول دنیای فروش کتاب در دنیاست.

آمازون به واسطۀ ایجاد بزرگترین سطح دسترسی برای فروش کتاب شما در سراسر دنیا و استفاده از برند مشهور خود، از میزان فروش کتاب نویسندگان رقمی بین 30 تا 65 درصد را دریافت می کند و این درصد چه در فروش کتاب و چه در فروش کالا و سایر خدمات خود، دلیل و منشأ رشد چشمگیر این شرکت بزرگ بوده است. بنابراین می توان به این نتیجه رسید که اثرگزاری بر روی فروش کتاب شما، از اولویت های شرکت آمازون است و می توان با استفاده از کمپین های مؤثر تبلیغاتی آن، بر روی میزان فروش کتاب اثر چشم گیری را مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *